Który festyn w naszej gminie? A może oba?

5 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
RedaktoR
Który festyn w naszej gminie? A może oba?

Jak w tytule. Nie tylko praca jest dla ludzi ale także rozrywka zwłaszcza w sezonie letnim. Dotychczas były dwie większe imprezy festyn w Dubeninkach I Sękaczewo, fajną sprawą był festyn w Stańczykach i myślę, że należy dążyć do Stańczyk w pierwszej kolejności  a później ewentualnie Dubeninki. Stańczyki to Stańczyki. Jest to trochę większy koszt ale nie takie pieniądze idą  ... na różne rzeczy.. Zapraszam do wyrażania opinii. 

Anonim (niezweryfikowany)
Stańczyki

Stańczyki to prawie "obiekt herbowy" gminy! Jest na logo gminy, na starych tablicach witających w gminie...
Chociaż są już własnością prywatną (co się stało to się "nie odstanie"), ale jako obiekt architektoniczny, zabytek inżynieryjny itp... jest dobrem wspólnym. A najwięcej z turystyki można czerpać właśnie z takich elementów niepowtarzalnych! Święto ziemniaka, ogórka czy truskawki można wypromować gdziekolwiek - ale festyn w Stańczykach zawsze będzie wyjątkowy.
Warto by pomyśleć (a może z czasem samo coś "się wykluje") o dobrej nazwie i jakimś stałym elemencie takiego festynu - np. konkurs plastyczny o mostach w Stańczykach, albo konkurs fotograficzny poświęcony mostom, dworcom, wiaduktom pozostałym po linii kolejowej.... Konkurs mógłby być ogłoszony wcześniej a na festynie byłby pokaz prac i ogłoszenie zwycięzców, wręczanie nagród...

RedaktoR
Tak jak piszesz i pisali inni

Tak jak piszesz i pisali inni Stańczyki to Stańczyki. Co do nazwy, to były chyba trzy festyny tzw Jarmarki Pogranicza i szkoda, że  nie było presji na kontynuację tego. Myślę, że   właściciele i gruntów i  mostów są otwarci na takie imprezy trzeba tylko chcieć. 

Anonim (niezweryfikowany)
Stańczyki. Mają klimat.

Stańczyki. Mają klimat.

Olo (niezweryfikowany)
Też jestem za Stańczykami,

Też jestem za Stańczykami, aczkolwiek będąc przewrotnym powiedziałbym, że Dubeninki jako miejscowość mają klimat podobny pod warunkiem, że wiatr nie wieje od południa czyli od wsi Łoje.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
8 + 12 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.