Ławki, ławki

Przy okazji festynu w Dubeninkach zwrócono uwagę na zniszczone ławki przy boisku szkolnym. Nie dość, że wygląda to źle to jest to co najmniej mało bezpieczne dla osób korzystających z tego obiektu. Jak sięgam pamięcią taki stan rzeczy utrzymuje się od wielu lat. Zwróciłem się do tutejszego urzędu o wyjaśnienie  sprawy z zamysłem aby doprowadzić  sytuację do normalności zwłaszcza, że nie jest to wielki wysiłek ani organizacyjny ani finansowy. Z tego co się orientuję nie wygląda na to aby w najbliższym czasie doszło do przebudowy boiska czyli zostanie status quo ale obym się mylił. Czas mija, osoby korzystające z tego obiektu z nauczycielami  w-fu włącznie widziały i widzą to na co dzień tak jak i inne osoby funkcyjne i nikomu to nie przeszkadza. Przecież tak jak ktoś z naszych  mieszkańców pisał ,,taka tam wizytówka".

Poniżej treść odpowiedzi w tej sprawie.

 

Witam, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dubeninkach informuje, iż do czasu rozstrzygnięcia konkursu na modernizację boiska, obejmującą m.in wymianę ławek, nie będą prowadzone żadne prace remontowe. Z poważaniemDyrektor Szkoły Podstawowej w DubeninkachTeresa Żyżyk

Komentarze

Odpowiedź jak z PIS-u

Konkurs na modernizację prawdopodobnie ogłoszony został niedawno a stan ławek trwa już kilka lat. Wynika z tego że najważniejszy jest konkurs a bezpieczeństwo no cóż " ludziska nie czepiajta sie". Może Pani dyrektor zechce się odnieść chociaż jednym zdaniem do kortu tenisowego i jego otoczenia. Do wykoszenia chwastów konkurs nie jest niezbędny.

Porządki

Konkurs na remont boiska nie będzie obejmował chyba bieżącego sprzątania wokół szkoły. Zamiatanie parkingów, dróg dojazdowych wokół szkoły i wycinanie chwastów na zarośniętych po obu stronach tych dróg chodnikach to chyba bieżące porządki- których nikt nie robi.