Komisje, sesje naszej rady gminy

W załączeniu do wiadomości.

Komentarze

kąpielisko w Stańczykach

A o co chodzi z tym projektem uchwały uchylającej uchwałę w sprawie wyrażenia zgody ???
Czy to znaczy, że była zgoda na utworzenie kąpieliska (jakkolwiek zwanego oficjalnie) i teraz ta zgoda będzie cofnięta?

Tak mniej więcej  to wygląda,

Tak mniej więcej  to wygląda, należy uchylić aby poprawić, zabrakło trochę obsługi prawnej. Teraz jest przygotowywana prawidłowa zgoda ( uchwała).

brak informacji o obniżce pensji dla wójta

Zadziwiające, że dotąd na tej stronie nie zamieszczono informacji i wyjaśnienia, dlaczego panu wójtowi obniżono pensję o 200 zł, zamiast o 20% dotychczasowego uposażenia... Może te 20 % naliczono od najniższej emerytury w Polsce??? (na rękę).
Dlaczego ta informacja jest tu przemilczana, brak woli informowania? A może jest, tylko nie umiem tu znaleźć?

O tym m.in. pisałem w

O tym m.in. pisałem w zakładce ,,Wydarzenia'' o ostatniej sesji. Na stronie głównej piszemy np.  artykuły, zapowiedzi  wydarzeń, sesji, komisji,itp.   a później opisujemy je  w ,, Wydarzeniach". Co do samej  obniżki wynagrodzenia zasadniczego tak jak pisałem po komisji - wójt rzucił uchwałę o podwyżce diet  radnym i sołtysom ( o 30 zł) aby przygotować grunt pod regulację swoich poborów, zachwyceni 30 srebrnikami radni przegłosowali nową regulację na której wójt ,,dla oka "" traci 280 zł. Stało się tak, ponieważ bubel prawny rządzących o obniżce  wynagrodzenia  w wielu przypadkach na to pozwala.  Ten bubel u nas nie zadziałał, ponieważ składniki uposażenia  nie były ustawione na maxa, czyli wójt zaproponował sobie w uchwale obniżkę uposażenia zasadniczego ale podniósł dodatek czego wspomniany bubel prawny nie zabrania  a radni klepnęli. Wspomnę tylko, że uchwała o tym była tak tajna, że nie było jej nawet wcześniej na komisjach, radnym została doręczona tuż przed sesją, nie posiadała    uzasadnienia oraz opinii prawnej ale to nie przeszkadzało przewodniczącemu rady wprowadzić jej do głosowania.  Widocznie wizja zwiększonego ryczałtu dla przewodniczącego wyłączyła zdrowy rozsądek. AP

Dla cwaniaków nie ma dobrej

Dla cwaniaków nie ma dobrej ustawy, bo każdą obejdą, podczas, gdy normalny człowiek nawet o tym nie pomyśli - to cwaniak już wie - jak przekuć porażkę w sukces. Skoro taki cwany, że wszystkich ogra, to może CBA powinno prześwietlić legalność decyzji, ich zbieżność czasową z wejściem ustawy w życie i radnych pod kątem wszelkich ruchów finansowych, podwyżek, umorzeń i nie tylko. Ktoś tym może powinien wreszcie się zająć, skoro jest tak krystaliczny, że demokratycznie panuje już nam jak Kim Ir Sen i szykuje się "enta" kadencja! Cesarz też ma swoje słabe strony...

Jeszcze dodam: Taka

Jeszcze dodam: Taka informacja, a właściwie sensacja i umieszczenie jej gdzieś tam w zakładce?... to samo w sobie jest zaprzeczeniem patrzenia na ręce władzy!
Pytam jeszcze, bo nie rozumiem: czy ten fakt, o którym mówimy to już jest załatwienie ustawy obniżającej 20 % obniżkę uposażenia, to kończy już sprawę? I opozycja nie robi larum i nie bije na alarm? Czy tej opozycji już w ogóle nie ma? Czy jeszcze długo władza będzie nam grać na nosie i kpić w żywe oczy? Jeżeli to wszystko prawda to jest bezczelny ruch i skandal!