I po sesji...

https://www.youtube.com/watch?v=AW1cJg2gBWs

Wszystkie proponowane uchwały zostały zatwierdzone.

Komentarze

Przyszli, zagłosowali i po

Przyszli, zagłosowali i po wszystkim. Mamy suweniry od władzuni! Zresztą nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej. Inaczej już chyba nigdy tu nie będzie! Podziękujemy im (niestety - indywidualnie!) przy najbliższych wyborach. Jeśli może redakcja udostępnić frekwencję i kto głosował "za" przed świętami dla nas w prezencie. I co z zabezpieczeniem swoich mieszkańców w potrzebne detale do poruszania się w konkretnych sprawach? Jeśli już nie fundują - to niech choć sprowadzą do tutejszych sklepów potrzebne na dziś i jutro rekwizyty. Zabarykadować się na szańcach to każdy potrafi.
Może też ktoś wyjaśni skąd tu tyle nagle przyjezdnych na obcych rejestracjach. Skąd się tutaj wzięli i też co oni robią ze swoimi śmieciami? Taka prozaiczna sprawa...

Konkretnie przy uchwale  ,

Konkretnie przy uchwale  ,,śmieciowej" głosowano -  za Bielicki, Kramkowski, Kibitlewska, Stypułkowska, Rudziewicz

                                                                                     przeciw - Ołów, Kracaj,

                                                                                      wstrzymał się Stępin.

 

 

Obcy?

Jeśli urodziłem się na wsi , wyprowadziłem do Warszawy tam jestem zameldowany , to jak przyjadę do rodziców na obcych tablicach to ja też jestem obcy?
A śmieci , zabieram do Warszawy bo tam płacę za ich wywóz : )

&&&

Uderz w stół. Tu nie chodzi o podział na swoich i obcych. Nikt tu nikogo nie stygmatyzuje, nie o to chodzi. W innej sytuacji to nawet zapraszamy w odwiedziny, jakiekolwiek. Chcę tylko zwrócić uwagę na problem, że ludzie nie stosują się do zakazów. Jest wyraźnie powiedziane dokąd możemy się przemieszczać i w jakim celu. W obecnej sytuacji nie ma żadnych odwiedzin, nawet rodzinnych, bo za to są mandaty i to niemałe. Przemieszczając się z miejsca na miejsce stwarzamy zagrożenie nawet dla swoich bliskich. To mam na myśli. Inni, stosujący się do instrukcji - pozostają na swoim miejscu. Przepisy są po to by się do nich stosować.
A śmieci... może i głupio, że o tym wspominam, ale to też problem - tylko tak przy okazji przy tematyce śmieciowej. A swoją drogą...już wierzę, że ktoś je zabiera do Warszawy! Ciekawe tylko skąd te pakunki znajdowane w lesie lub w rowach...

Tak, jesteś obcy! Jesteś tam

Tak, jesteś obcy! Jesteś tam zameldowany to siedź na dupie i stosuj się do ograniczeń dot. przemieszcza się!

Śmieci

Nie możesz śmieci zabierać do Warszawy bo właśnie władza z Warszawy w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zdecydowała że : - Śmieci mogą transportować tylko firmy upoważnione do tego. - Firmy te muszą być w wykazie danej gminy. - Za śmieci musisz płacić w gminie w której przebywasz. Z tym wożeniem śmieci jest trochę prawdy. W ubiegłym roku śmieci pochodzące z jednej z posesji rekreacyjnych w Pluszkiejmach zostały wyrzucone właśnie przez mieszkańców województwa mazowieckiego na polną drogę niedaleko Gołdapi. WARSZAWKA MOŻE WSZYSTKO !

Śmieci

Nobla dla słoika który zabiera śmieci do wawki.

Do Wójta Gminy Dubeninki.

Do Wójta Gminy Dubeninki. Wojcie niech Pan odejdzie z godnością póki ją jeszcze Pan ma. Przez 23 lata nie uczynił Pan nic dobrego dla tej gminy, wręcz przeciwnie- zaszkodził. Doprowadził Pan gminę do ponad 3 mln deficytu. Pana największym sukcesem jest ustalenie sobie pensji większej niż prezydenta Warszawy. Więc niech się Pan zastanowi nad swoim postępowaniem. Z serdecznymi pozdrowieniami mieszkaniec gminy Dubeninki.

Panie Redaktorze, czy ma Pan

Panie Redaktorze, czy ma Pan może informacje o ile wzrosły zarobki Kosińskiego, jak został powołany na zastępcę nieudolnego wójta?

Nie mam ale pytania dotyczące

Nie mam ale pytania dotyczące tej kuriozalnej sytuacji związanej z powołaniem zastępcy wójta zadam po świętach. Jesteśmy pod tym względem ewenementem w skali kraju aby w tak małej i zarazem biednej gminie fundować sobie taki etat. AP

Zastępca

Powołanie zastępcy co najmniej nie stosowne, żeby nie używać wulgaryzmów. Jeżeli Pan Kosiński jest niezbędny w UG to powinien pracować jako Sekretarz. Jaki trzeba mieć charakter żeby odchodząc na emeryturę pobrać nie małą odprawę, zaległe przyslugujące świadczenia i wrócic po drugą pensję. Chyba że wójt się czegoś obawia i nie bardzo mu na rękę zatrudnianie nowych. Niebawem kontrole wykażą czy było to prawidłowe i uzasadnione.

Piszesz o tym o czym po cichu

Piszesz o tym o czym po cichu się mówi a będzie m.in. w moim pytaniu do wójta a mianowicie podobno  p. Kosiński odszedł na emeryturę a następnie z emerytury wójt powołał go na zastępce wójta. To  prawda czy fałsz? AP

Nie chcę wierzyć żeby tak

Nie chcę wierzyć żeby tak naprawdę było. Co jeszcze trzeba byłoby zrobić żeby ten ludek otworzył oczy?...Zresztą on nie otworzy, jest policzone ile trzeba i tak trwa. Ktoś napisał, że 23 lata. Zdaje mi się, że to już znacznie więcej...

Obawiam się, że jesteś małej

Obawiam się, że jesteś małej wiary (żart) ale jest to prawdopodobne (z tym zastępcą), stąd moje pytania do wójta w tej sprawie aby przeciąć spekulacje. Na stołku wójt jest chyba od 95 r.

Zastępca

Zgodnie z przepisami osoba która nabyła prawa emerytalne, nie świadczenie i osiągneła wiek emerytalne może podjąć pracę w pełnym wymiarze, nie zawieszając emerytury.

Kworum

O 09.30 brakowało 1 radnego/radnej do kworum. Co robi wójt? Dzwoni do A. Sypułkowskiej i przekonuje ją do natychmiastowego przybycia do sali gimnastycznej. Co robią radni? Nic! Czekają 17 minut pomimo, że nie ma takiego trybu! Jest godzina rozpoczęcia sesji, nie ma kworum, zamykamy sesję, kolejka do kasy i do domu. Nie chce mi się już pisać o poziomie naszych radnych i ich bezradności. Wójt rządzi! Dzięki takim radnym, pomimo, że mamy udziały w super nowoczesnej sortowni śmieci opłata za odbiór odpadów komunalnych wzrośnie o kilkadziesiąt procent. Mamy takich radnych na jakich zasługujemy. RG

Różne formy protestu?

Jeśli nieobecność siedmiu radnych na sesji miała być protestem przeciwko poczynaniom wójta to okazała się w rzeczywistości strzałem w kolano. Gdyby wszyscy radni uczestniczyli w głosowaniu to za odrzuceniem projektu uchwały proponowanej przez wójta byłoby 9 głosów a to spowodowałoby nieprzyjęcie uchwały. Domyślam się jakie były motywacje zbojkotowania sesji Rady Gminy przez nieobecnych radnych lecz Szanowni Państwo może należy wyciągnąć z tego przykładu wnioski, że nieobecność nie zawsze załatwia sprawę. Jest jeszcze jedna opcja. Możliwe, że niektórzy radni wykorzystali zakazy związane z pandemią aby nie pokazać swego stanowiska odnośnie konkretnej treści uchwały. Czasami jest to bardzo wygodne np. w rozmowach z sąsiadami czy znajomymi. Szanowni Radni apeluję do niektórych o więcej cywilnej odwagi. Niektórzy z Państwa już to przecież zaprezentowali np. na sesji Rady Powiatu, gdzie omawiano remont drogi 651. "Odwaga cywilna Państwa jako radnych niech się przekłada na sukces całej naszej gminnej społeczności "
Pozdrawiam

chyba przypadek

Tu każda strategia może zawieść. Radni nieobecni zachowali się jak trzeba, ktoś się jednak wystraszył (tylko czego...) i na wezwanie przybył. Pewnie nie było zmowy, bo w tej radzie i to się nie uda. Ktoś chciał grać twardziela, ale nie wyszło - uległ. To wina kręgosłupa i materiału - okazał się z plasteliny. Jak dziś wizerunek w lustrze - ten sam?

To jednak wyjazd na Litwę

To jednak wyjazd na Litwę Zielińskiego ze Stypułkowską przynosi efekty, przy okazji pokazali co myślą o Rudziewiczu.

nie rozumiem

Co ma do rzeczy wspólny wyjazd do tego co myślą o Rudziewiczu... zbyt głęboka metafora, nie rozumiem kontekstu. Co prawda nie muszę. To tylko taka ludzka ciekawość.

POJEMNIKI

Niech Gmina jeśli tak drastycznie podniosła ceny to dostarczy bezpłatnie pojemniki do segregacji....

Pojemniki na odpady

Gmina to nawet podległej jednostce jaką jest szkoła nie zapewnia pojemników na śmieci. Obok kotłowni szkolnej cały czas leży kupa popiołu, którą rozwiewa wiatr po okolicy. Zgodnie z nowymi przepisami takie odpady też chyba powinny być zbierane w pojemnikach. A jaki tam porządek, można wycieczki przywozić i pokazywać jako wzór.