Jaki, wg Ciebie, powinien być projektowany przebieg przez Żytkiejmy drogi wojewódzkiej nr 651?

Czy droga powinna omijać Żytkiejmy obwodnicą (stare: chodniki, oświetlenie i nawierzchnia jezdni)?
69% (40 głosów)
Czy droga powinna przebiegać dotychczasową trasą (nowe: chodniki, oświetlenie i nawierzchnia jezdni)?
31% (18 głosów)
Razem głosów: 58

Komentarze

obwodnica

Ja jestem za obwodnicą. Efektem remontu tej drogi będzie większy ruch tirów na naszej drodze (podejrzewam, że w ramach remontu rozbiorą lub ominą wiadukty ograniczający na razie ruch tirów). A większy ruch tirów to większy hałas, kamienice przy Świerczewskiego zaczną się "sypać", większe zagrożenie na drodze - a tuż przy drodze jest szkoła.... Dlatego pytanie w tej ankiecie uważam za nieco tendencyjne, bo w podtekście ma sugestie: wybierzcie drogę przez Żytkiejmy a w zamian dostaniecie nowe chodniki i oświetlenie... Obecnie problemem jest brak chodników na pewnych odcinkach (tam gdzie są wcale nie są złe), a problemem oświetlenia jest to, że świeci kiedy jest jasno a nie świeci nocą...

Pytania w ankiecie

To ja sformułowałem pytania do tej ankiety. Uważałem i nadal uważam, że należy, w obu wariantach, podawać argumenty za i przeciw. Oczywiście możemy dodać jeszcze wiele innych, jak choćby natężenie hałasu, spaliny, drgania, niebezpieczeństwo dla ludzi i zwiedząt, obroty sklepów, podzielenie na części działek rolnych i utrudniony dojazd do nich, Uważam, że każdy kto chce wziąć udział w naszej ankiecie powinien rozważyć możliwie wszystkie za i przeciw. 

Ryszard Gruszka (RG)

obwodnica

Co prawda nie ja redagowałem pytanie ale nie widzę tu sugestii. Tak po prostu się dzieje przy przebudowach dróg, będą zapewne konsultacje, czy one coś wniosą - nie wiem,być może będziemy dyskutować a stosowne decyzje zapadną bez względu na nasze uwagi.

obwodnica

Czy moglibyście Państwo zamieścić tutaj projekty (mapy) poglądowe obu wariantów przebiegu drogi ?

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
4 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.