Zaproszenie do dyskusji.

Marzenia, cele i realizacja.

Za kilka tygodni nowi radni złożą ślubowanie i wezmą się do pięcioletniej pracy na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców. Ponieważ stara, ustępująca rada zdusiła wszelkie pomysły obywatelskie (fundusz sołecki, awersja do budżetu obywatelskiego, brak konsultacji społecznych ....) proponuję szeroką dyskusję nad przyszłością gminy i mieszkańców. Co należałoby zrobić, zmienić, ulepszyć i co powinno być priorytetem? Może Wasze (możliwe do spełnienia) uwagi, spostrzeżenia, pomysły, marzenia itp. pomogą wójtowi oraz wszystkim radnym w podejmowaniu trafnych i oczekiwanych decyzji. Znając dobrze realia, jest to dość karkołomne założenie, ale jak wiadomo nadzieja umiera ostatnia. RG

Komentarze

Może choć trochę ....

Wielkich nadziei nie mam. W naszej gminie marazm panuje od kilku lat. Wystarczy popatrzeć jak wygląda tzw. centrum Dubeninek np. dach na urzędzie gminy .Niby centrum pozamiatane ale socjalizmem wieje nadal. Ostatnio jechałem przez kilka, nawet mniejszych wsi w gminie Olecko i Kowale Oleckie, tam widać gospodarza. U nas wystarczy obejść tereny gminne np. w Dubeninkach, te których nie widać z okien urzędu , sprzątnąć nie ma komu, nikomu decyzyjnemu to nie przeszkadza.

kropla drąży skałę

Oczywiście jest źle, a przynajmniej nienajlepiej... Ale zmiana jest możliwa. I ten portal jest tego najlepszym przykładem. Jest to jedyne miejsce, gdzie dyskutujemy o funkcjonowaniu naszej gminy. Kropla drąży skałę. Oczywiście nie będzie lepiej z dnia na dzień. Wg mnie najważniejsza jest jawność wszelkich działań: publikowanie nagrań z posiedzeń rady gminy, wrzucanie wszelkich informacji do publicznej wiadomości itd. Gdy władza widzi, że ktoś patrzy jej na ręce, sama już trochę hamuje swoje zapędy.