Wybory, wybory i po wyborach

Na podstawie danych z  obwodowych komisji wyborczych wynika, że:

 • Alojzy Patejko otrzymał 208 głosów

 • Beata Wierzchowska otrzymała 297 głosów

 • Ryszard Zieliński otrzymał 628 głosów.

        Pogratulować p. Zielińskiemu kolejnej kadencji.

Nowa Rada Powiatu

Alicja Iwaniuk, Karol Szablak, Małgorzata Kuliś, Wioletta Tomaszewska-Walc, Grażyna Senda, Leszek Retel, Marian Podziewski, Stanisław Wójtowicz, Marzanna Wardziejewska, Marek Kuskowski, Wacław Grenda, Anna Falińska, Józef Dominiuk, Andrzej Ciołek i Jarosław Dzienis 

Może ktoś podać nowy skład  Rady Gminy Dubeninki lub podać wiarygodne źródło?

 

Komentarze

mój głos

Tak tu smutno o zmierzchu...ale cóż, jutro też będzie dzień...jaki był wczoraj, przedwczoraj, przed laty... Jest tak jak przewidywałem. Gratulacje odważnym kandydatom.
W Przerośli udało się. U nas nie i nie ma szans na zmiany. Jeszcze tylko 10 lat w marazmie. Bo choćby ta ulica obok cmentarza - już ona budzi irytację...za chwilę Święto Zmarłych, przyjedzie dużo odwiedzających cmentarz i naprawdę warto było budować parking na 3 - 4 (chyba?) miejsca?

nasze dubeninki

Panie Alojzy, Pani Beato! Bardzo Wam gratuluję. Przekonaliście do siebie wiele osób z naszej gminy. Nie wierzę, że większość osób uważa, że dotychczasowy (i nowy) wójt będzie lepszy od Was. Po prostu wiele osób boi się zmian. Większość osób nie lubi zmian. Ale zmiany już zaszły... I myślę, że ten portal miał w tym pewien udział:-) Dlatego, Panie Alojzy, mam nadzieję, że chociaż rozstaje się Pan z funkcją radnego, to nadal będzie Pan patrzył lokalnej władzy na ręce i nadal będzie Pan informował na łamach tej strony, co dzieje się w gminie (i urzędzie gminy).
Pozdrawiam:-)

***

Właśnie szkoda, że Pan nie startował również na radnego! Dla śledzenia wydarzeń w gminie i jakichkolwiek nieprawidłowości lub niepopularnych decyzji mielibyśmy na bieżąco informacje. To nawet powinno być powiązane -relacjonowanie spraw bieżących z prowadzeniem tego portalu. Szkoda. Mimo wszystko, to Pan zapoczątkował działalność informacyjną w naszej gminie, dzięki Panu poznaliśmy choć pewne ruchy naszej władzuni. Dzięki. Myślę, że mimo wszystko będzie Pan nadal informował.

Dzięki za miłe słowa, co do

Dzięki za miłe słowa, co do informowania o sprawach publicznych-obecnie  nowym radnym dochodzi ważna rzecz czyli funkcja kontrolna i jeśli tylko ktoś z nich będzie zainteresowany taką pracą i współpracą funkcja informacyjna  może być jeszcze ciekawsza.

...

U nas nic się nie zmieniło i nie zmieni,najlepiej bedzie teraz narzekać,,wybraliscie,,to macie ,nawet połowa nie spełniła obywatelskiego obowiazku,a gdyby tak wszyscy zagłosowali może byłoby inaczej,ale mentalności naszej gminy nigdy się nie zmieni.Gratuluję Pani Beacie i Panu

uwaga

Mamy nauczkę, jeśli chodzi o radnych powiatowych. Startowało stąd wielu, nasze nieliczne głosy się rozbiły i w efekcie mamy jedną radną. Chociaż w przeszłości mieliśmy w porywach dwóch, ale czy oni cokolwiek dla naszej gminy załatwili, albo "wydreptali"? Może coś było, ale ja nie wiem?
Ale uwaga myślę dość istotna patrząc w przyszłość.

Moja subiektywna ocena wyborów

Na wstępie chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim członkom komisji wyborczej nr 3 w Żytkiejmach. Szczególne podziękowania należą się Krzysztofowi Sawickiemu, który wraz ze mną "walczył" do końca nieprzerwanej 17- to godzinnej batalii o prawidłowy przebieg liczenia głosów i jego rozliczenia. Powstrzymam się od komentarza związanych z tym procedur.

A teraz ad rem. W Żytkiejmach było 949 osób uprawnionych do głosowania. Zagłosowało 420. Frekwencja 44,26%. 10% poniżej średniej krajowej. Kolejny raz większość, bo prawie 56% z nas, została w domach. To smutne i dla mnie niezrozumiałe zjawisko. Ale takie są uroki demokracji i wyniki wyborów należy uszanować. Nowemu, "staremu" wójtowi gratuluję, zaś wszystkim wybranym radnym życzę owocnej pracy dla naszego wspólnego dobra. Wszystkim kontrkandydatom, zarówno tym na stanowisko wójta jak i tym na radnych, należy też pogratulować i życzyć sukcesów w następnym rozdaniu.Jestem bardzo ciekawy jaki styl pracy będzie prezentowała nowa rada. Jaki wpływ na zachowanie i aktywność radnych wywrze wideo transmisja każdej sesji i nowy sposób głosowania. AP i ja będziemy się bacznie przyglądać waszej pracy. Mam nadzieję, że i Wasze komentarze nam w tym pomogą. W nowej radzie Wójt stracił jedną szablę i teraz ma ich osiem. pięć ma Nowe Spojrzenie, a dwie Nowe Dubeninki. RZ będzie miał trudniej niż w poprzedniej kadencji, chyba, że kogoś "przeciągnie" na swoją stronę.

Kilka szczegółów na temat wyborów radnych. Kolejność zgodna z numeracją okręgów:

 1. Piotr Borkowski - KWW Nowe Spojrzenie (NS), 37,50% głosów,
 2. Dariusz Ołów - KWW Ryszarda Zielińskiego (RZ), 59,02% głosów,
 3. Anna Stypułkowska - RZ, 71,02% głosów,
 4. Beata Wierzchowska - NS, 87,07% głosów,
 5. Stanisław Bielicki - RZ, 39,53% głosów,
 6. Anna Żylinska - NS, 50,00% głosów,
 7. Mirosław Kardel - NS, 
 8. Bogdan Walicki - ND, 
 9. Monika Czyżyk - NS, 59,18% głosów,
 10. Stanisław Rudziewicz - RZ, 80,00% głosów,
 11. Urszula Kibitlewska - RZ, 65,15% głosów,
 12. Czesław Kramkowski - RZ, 46,07% głosów,
 13. Elżbieta Zackiewicz - ND, 52,17% głosów,
 14. Sebastian Stępień - RZ, 
 15. Stanisław Kracaj - RZ, 65,00% głosów.

Jeszcze raz moje gratulacje! RG

 

Patrzę i oczom nie wierzę...

Patrzę i oczom nie wierzę...
Dubeninki i okolice mają 9 okręgów wyborczych (1-9) - tam ludzie wójta zdobyli 3 mandaty. Żytkiejmy i okolice mają 6 okręgów wyborczych (10-15) - tam ludzie wójta zdobyli 5 mandatów.
Przypominam, że wójt przez lata zaniedbywał szkołę w Żytkiejmach; dyrektor z nadania wójta była niekompetentna, arogancka i nie "odwoływalna"; w końcu wójt "pozbył się" szkoły - co akurat szkole wyszło na zdrowie... Ale skąd to poparcie dla wójta i jego ludzi??? Może faktycznie jest to podziękowanie, że pozbył się szkoły i wreszcie jest normalnie?

Do Co pytanie dość zaczepne

Do Co pytanie dość zaczepne(pozwolę sobie skomentować.Ludzie ktozy nie pozwolili sie zaszufladkowac.

Do Co:

Do Co:
a co skłania Cię do takiej wypowiedzi? Może zaprezentujesz tu swój sposób postrzegania tematu? Bo stwierdzenie tego typu to kojarzy mi się ze Służbą Bezpieczeństwa.

***

Zabawmy się w detektywa...Proszę zwrócić uwagę na godzinę wpisu "Co": godz.8.17, co wskazuje, że być może właśnie przyszedł do pracy i odpalił kompa. Może być?
Ponadto "Co" jest autorem wpisu "Zatkało kakao ?" Kogo to miało zatkać i co?

.. Jako członek komisji

.. Jako członek komisji bardzo dziękuję że mogłam pracować w tak wspaniałym gronie. Panu przewodniczącemu należą się szczególne podziękowania za wspaniałą postawę.. Jeszcze raz dziękuję..

***

Który to taki dzielny przewodniczący? Może należałoby wymienić jego nazwisko.

***

Super komentarz, w samą dychę!