Zaległy temat

   Zbliża się koniec ( i bardzo dobrze) bieżącej  kadencji rad, wójtów, radnych w związku z tym czasami zastanawiam się co zostało wykonane, napisane, także to co gdzieś umknęło uwadze. Przypomniałem sobie, iż obiecałem czytelnikowi czy też czytelniczce wyjaśnienie sprawy  przyjętych kryteriów przy wyznaczaniu sołtysa do wyróżnienia przez marszałka  naszego województwa w związku ze świętowaniem Dnia Sołtysa w tym roku. Przy okazji poruszyłem  temat  wyjazdów innych osób na różnego typu imprezy. Oto pytanie skierowane do naszych lokalnej władzy.

 

Witam, mając na uwadze jawność i czytelność działań publicznych, redakcja  ,,Nasze Dubeninki" wnosi następującą sprawę: otóż na jednej z sesji rady naszej gminy mieszkanka Żytkiejm zapytała wójta - jakie  były kryteria wskazania, typowania sołtysa do wyróżnienia przez marszałka naszego województwa w związku z obchodami dnia sołtysa w tym roku? Na takie pytanie nie padła żadna rzeczowa odpowiedź.
W zawiązku z tym nasza redakcja wnosi następujące pytania - jakie przyjęto kryteria  przy wyłanianiu sołtysa do wspomnianego wyróżnienia? Kto wskazał sołtys Stypułkowską do wyróżnienia? Czy wszyscy sołtysi byli poinformowani o możliwości wyjazdu i  wyróżnienia z okazji obchodów dnia sołtysa i czy opiniowali wspomnianą kandydaturę jak i pozostałe panie sołtys które brały udział w wyjeździe?
   W czasie pozostałych  sesji radni byli informowani o innych wyjazdach osób na różnego typu uroczystości,targi,imprezy i tak- radna Sztejter uczestniczyła w targach turystycznych, córka radnego Bielickiego była wskazana do wyjazdu na targi rolnicze, radna  Stypułkowska wraz z wójtem była na kilkudniowym wyjeździe na  Litwie, w związku z tym nasza redakcja wnosi pytania - kto wyznacza osoby do takich wyjazdów? Czy informacja o możliwości  takich wyjazdów trafia do wszystkich sołtysów i informacji publicznej? Czy osoby uczestniczące w takich wyjazdach są na co dzień  związane z tematyką wspomnianych imprez, targów?

                                                                                                                Z poważaniem

                                                                                                     redaktor naczelny ,,Nasze Dubeninki"
                                                                                                               Alojzy Patejko

Komentarze

Wyjazdy na targi

Witam o takie informacje może pan zapytać swojego kolegi radnego Kisielewskiego który był na targach rolniczych. A dla publicznej informacji to te wyjazdy organizuje lider w ego. I kto chce ten jedzie trzeba zadzwonić do nich i się zapisać. Cała filozofia. Dużo krzyku i pretensji. Szkoda że na sesjach pan się nie udziela co można było zobaczyć w transmisji na żywo.

Nie ma w tym ani krzyku ani

Nie ma w tym ani krzyku ani pretensji tylko pytanie o wyjaśnienie wyjazdów o których na sesjach mówił wójt a mieszkańcy dowiadują się o nich po fakcie. Pytam ,,urząd" a nie Kisielewskiego, a samo pytanie było znacznie szersze ale dziękuję za czujność, przynajmniej  część jest wyjaśniona.

no i masz odpowiedź

No i widzi Pan jak można dostać w nos pytając?
Ten kto był - to wie... z czym to się je... Zdenerwowana "mieszkanka" niewątpliwie była uczestniczką takiego wyjazdu - dlatego tak wypaliła jak z Aurory... Przy okazji dowiedzieliśmy się, że "mało Pan się udziela"... i tu dostał Pan w oko...
Ja uważam, że pytanie Pana jest zasadne, bo jak widać - kto bliżej lidera ego (kimkolwiek on jest) - tym łatwej o wyjazdy. Rzeczywiście, takie informacje powinny być dostępne wszystkim, a zwłaszcza dla tych, dla kogo to jest przewidziane i organizowane. Myślę, że to nie powinien być tylko cel towarzyski lub dla zyskania ogłady i poszerzenia horyzontów lub zacieśnienie wzajemnej jeszcze większej sympatii. Może inni też mogliby pojechać?
W każdym razie taka informacja czy oferta powinna być powszechnie znana. Przynajmniej radnym, jeśli to tylko dla nich była organizowana.

uwaga

W ogóle to nie widać wcale kampanii. Na tym portalu też nie ma wymiany uwag. Martwo, cicho, bezrefleksyjnie. Pan coś próbuje, ale jakoś bez echa. Brak zainteresowania i dyskusji. Choćby tutaj.

Lider w ego

Lider w ego to nie osoba tylko stowarzyszenie. Lokalna Grupa Działania z Olecka. Wszystkie informacje są na ich stronie. Kto chce ten jedzie i niema problemu. Szkoda że autor tej strony nie zamieszcza takich informacji. Osoba która chce mieć taką stronę powinna orientować się i współpracować ze stowarzyszeniami. Informować o imprezach które mają być,a nie wystawiać informacje że już się odbyły.

Lider w ego

Lider w ego to nie osoba tylko stowarzyszenie. Lokalna Grupa Działania z Olecka. Wszystkie informacje są na ich stronie. Kto chce ten jedzie i niema problemu. Szkoda że autor tej strony nie zamieszcza takich informacji. Osoba która chce mieć taką stronę powinna orientować się i współpracować ze stowarzyszeniami. Informować o imprezach które mają być,a nie wystawiać informacje że już się odbyły.

Według mnie z informacją

Według mnie z informacją powinno się wychodzić do ludzi a nie odwrotnie ale jest jak jest.

^^^

Jeśli jest lider ego...to chyba bierze za to kasę i ma obowiązek współpracować z jakimiś pokrewnymi jednostkami. Skąd ludzie wiedzą, że w ogóle coś takiego istnieje?!