Wiem czym oddycham

Ponad 1300 zgłoszonych lokalizacji i tylko 150 zewnętrznych czujników jakości powietrza do rozlokowania. SPRAWDŹ aktualny ranking na stronie WiemCzymOddycham.pl i oddaj głos na swoją okolicę!
 
Zachęć swoich znajomych do głosowania by zwiększyć szansę na wygraną!
Każdy głos się liczy!

 

Akcja pod nazwą WiemCzymOddycham.pl powoli dobiega końca. W naszym regionie nie ma czujnika czystości powietrza. Mamy też sąsiada (Obwód Kaliningradzki), w którym mogą się dziać różne rzeczy. Myślę, że warto powalczyć o taki czujnik. RG

Komentarze

Smog nas może nie dotyczyć

Jestem za tym, aby w naszym regionie umieścić czujniki czystości powietrza. Mam nadzieję, że fakt ten chociaż w niewielkim zakresie wpłynie na podniesienie świadomości naszego społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska a przez to i na nasze zdrowie. Zdaję sobie jednak sprawę, że umieszczenie czujników nie załatwi sprawy. Chlubimy się najczystszym w Polsce powietrzem, jednocześnie w niewielkim tylko stopniu przeciwstawiając się płynącym "smrodom" z ferm znajdujących się w naszym otoczeniu. Chyba czas najwyższy aby władze samorządowe z większym zaangażowaniem podeszły do tego tematu. Kolejną sprawą, która budzi mój niepokój jest ilość kotłowni w naszej małej miejscowości. Niemal każda instytucja a jest kilka posiada swoją własną kotłownię. W którymś momencie polityka w tym zakresie ( także polityka naszego wójta) stanęła na głowie, doprowadzając do oddzielenia różnych obiektów w zakresie CO i ciepłej wody. I jeszcze jeden element, który dotyczy samochodów i ich coraz większej ilości. Otóż, o tym jednoznacznie mówi kodeks drogowy. Art. 60 w pkt.2 ust.2 zabrania; " używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem". Natomiast art. 60 w pkt.2 ust 3 zabrania; "pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym " z innych przepisów wynika , że czynność ta dotyczy czasu powyżej 1 minuty. Odwożąc dzieci do szkoły bardzo często widzę jak szkolne autokary rozgrzewają silniki czasami po 30 min. Czy to jest zgodne z duchem ochrony środowiska? Zresztą każdy z nas czasami nieświadomie pozostawia samochód z pracującym silnikiem. Może czas o tym pomyśleć, zwłaszcza w perspektywie zbliżającej się zimy i nie odśnieżaniu samochodu przy pracującym silniku. Wskazałem tylko trzy wątki, które mam nadzieję będą przyczynkiem do dalszej dyskusji a także spowodują bliższe przyjrzenie się tym problemom przez osoby lub władze decyzyjne. Pozdrawiam i polecam zagłosowanie na zamontowanie czujnika czystości powietrza w Dubeninkach.

A Ty, wiesz czym oddychasz?

A Ty, wiesz czym oddychasz?

Spośród 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w Unii Europejskiej aż 33 znajdują się w Polsce. Pomóż nam wytypować miejsca, które potrzebują zewnętrznych czujników jakości powietrza. 
Zainstalujemy je w całym kraju. 

Głosowanie przedłużone do 22 grudnia do godz. 22.00.

Dowiedz się więcejZobacz ranking