W czerwcu pociągiem do Kowna

Od 17 czerwca, w weekendy będą kursowały pociągi z Białegostoku do Kowna przez Suwałki. Podróże to efekt porozumienia podpisanego pomiędzy Przewozami Regionalnymi a Kolejami Litewskimi. Do uruchomienia połączenia dołoży się województwo podlaskie.

W czasie dzisiejszego spotkania pod Wilnem Jerzy Leszczyński, marszałek Województwa Podlaskiego oraz prezes Przewozów Regionalnych - Krzysztof Mamiński podpisali umowę o dofinansowaniu połączenia przez Województwo Podlaskie. Umowa to efekt podpisanego w październiku porozumienia pomiędzy kolejami Litewskimi a Podlaskim Oddziałem Przewozów Regionalnych.

Wsparcie finansowe zadeklarował samorząd województwa, który nie ukrywa, że liczy na partycypację gmin przez które przejeżdżać będzie pociąg. Pierwszy kurs odbędzie się 17 czerwca. Władze województwa mają nadzieję, że nowa linia będzie nie tylko okazją do rozwoju regionu, ale również ożywienia ruchu turystycznego, a w przyszłości może nawet towarowego.

Trasa będzie zaczynała się w Białymstoku i prowadziła przez Sokółkę, Augustów, Suwałki do Kowna. Jak zapewniają inicjatorzy, pasażerowie nie mają się o co martwić, ponieważ godziny mają być na tyle dogodne, by podróż można było kontynuować przesiadką do Wilna lub z drugiej strony do Warszawy.

źródło, fot.: www.wrotapodlasia.pl

Tags: 

Komentarze

pociag

Fajna opcja na wakacje ja skorzystam