Odpowiedź na pytanie czytelnika "naszedubeninki.pl"

Ponad miesiąc temu otrzymaliśmy pytanie od czytelnika "naszedubeninki.pl". Niedawno nadeszła odpowiedź z UG. Poniżej treść tej korespondencji.

 

Dubeninki dn. 13.11.2017 r.

 

                                                                                                                                                    Ryszard Gruszka 

                                                                                                                                                    Łysogóra

           Uprzejmie informuję, że „Sprzęt gminy wraz z pracownikami gminy" nie był używany do sprzątania i wywożenia śmieci z cmentarza parafialnego w Dubeninkach.

         Prawdą jest, że wywieziona została ziemia wraz z resztkami organicznymi (ziemia z doniczek wraz z igliwem z wianków) na zagospodarowanie terenu komunalnego.

 

Wójt Gminy Dubeninki

Ryszard Zieliński

 

 

W dniu 2017-10-16 o 11:19, lysogora pisze:

  Witam,w załączeniu pytanie naszego czytelnika.Proszę o komentarz czy istotnie sprzęt gminny wraz z pracownikami gminy używany jest do sprzątania i wywożenia śmieci z cmentarza i, jeżeli to prawda to gdzie są one wywożone? 

mam pytanie

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w ndz., 15/10/2017 - 10:42

Mam pytanie do pana Patejki . Będąc w tygodniu na cmentarzu zauważyłem gminny sprzęt,jak koparka ładowała śmieci a traktor gdzieś to wywoził czy to jest legalne .Przecież w Dubeninkach niema wysypiska śmieci . Ps.Jakby kto pytał swoje śmiecie zabieram ze sobą.

Pozdr. Ryszard Gruszka

 

-- 

Stanisław Kosiński
sekretarz gminy
87 6158137, 606755208
www.dubeninki.pl;
sekretarzug@dubeninki.pl
s.kosinski@dubeninki.pl

Zdjęcie przedstawia śmieci na innym cmentarzu. RG

Komentarze

Śmieci na cmentarzach.

Wydaje się, że problem niewywożonych regularnie śmieci dotyczy obu naszych cmentarzy parafialnych. Proboszczom, parafianom i urzędnikom gminy widocznie to nie przeszkadza. RG 

Gdyby były wywiezione przez

Gdyby były wywiezione przez gminę, pierwszy byś krzyczał "JAKIM PRAWEM!!!!". Zapomniałeś już jak robiłeś wojnę o kamienie i ziemię wywożone na prywatne pola (za zgodą rolników), by było taniej tego się pozbyć. Co za hipokryzja panie RG!

Do Demokracja

Dobrze by było gdybyś nauczył się czytać ze zrozumieniem. Ja tylko przekazałem pytanie naszego czytelnika. Oczywiście, każde wykorzystywanie gminnego sprzętu i ludzi zatrudnionych przez UG do prac na prywatnych posesjach bez odpowiedniego legalnego wynagrodzenia będzie spotykało się z moją reakcją. I tak też było w w/w przypadku. Podobno mamy rozdział kościoła od państwa. Dla mnie oznacza to m. in., że każdy sprząta swoje śmieci. Koniec tematu. Przy okazji naprawy drogi Kiekskiejmy - droga Żytkiejmy - Degucie, częściowo przebiegającej wzdłuż moich działek, zaproponowałem dziurę po byłej żwirowni ZOMO znajdującej się tuż przy tej drodze. Zrzucono do niej kilkaset ładunków, ziemi, gałęzi i kamieni. Kilkadziesiąt ładunków pojechało kilka kilometrów dalej, na posesję parafialną w Skajzgirach. Kto za to zapłacił? Kto podjął taką decyzję? Masz pole do popisu. Pozdr RG.