Kto leje wodę?

Na ostatniej sesji przedstawiciel firmy obsługującej dostawy wody na terenie naszej gminy sugerował potrzebę wsparcia finansowego ich firmy poprzez dopłatę z budżetu naszej gminy no i najlepiej podwyżkę stawek za m3 wody. Argumentacja była dość szeroka od ubytków wody, awarie sieci, potrzebę wymiany odcinków sieci, wymiana liczników. Można powiedzieć same plagi ale systematycznie powtarzane i te same. Tylko dlaczego przez tyle lat firma ta nie rozwiązała żadnego z tych problemów? Podobno jest dużo awarii. No jakoś jak sięgam pamięcią to tak za dużo to i ich nie widziałem, poza tym awarie, z tego co się orientuję to na ogół przeciek, wyciek wody gdzie na rurę zakłada się opaskę. Gdzie są w tym te wielkie koszty? Oczywiście wszystkiego nie wiem ale też mam wrażenie, że i przedstawiciele ,,Optimy" wszystkiego nie powiedzieli. Tak czy inaczej należy poważnie podejść do pomysłu rozliczania wody i utrzymania sieci we własnym zakresie, sąsiednie gminy tak robią, wystarczy podjechać, porozmawiać, nawiązać współpracę. Przecież do rozliczania ścieków służą te same liczniki według których rozlicza się wodę, jedna rubryka więcej na fakturze. Technicznie to nie jest problem, problem leży w głowach naszych decydentów. W załączeniu dzięki uprzejmości sąsiedniej gminy ich stawki na dzień dzisiejszy.

Komentarze

Lanie wody c.d.

Od wielu lat argumentacja Optimy jest taka sama. Lanie wody i robienie nam wody z mózgów. Przecież te wszystkie "plagi", które uwzięły się na biedną Optimę powinny być wkalkulowane w cenę m3 wody. Pragnę tylko przypomnieć, że duża ilość liczników wody pokazuje zużycie wody bez ważnej legalizacji. Odbiorca nie ma gwrancji, że jego licznik wskazuje prawidłowe zużycie. Ostatnio Optima, za moją zgodą, otrzymuje ode mnie miesięczne odczyty (e-BOK). Czyli to ja, bezpłatnie, wyręczam Optimę z tej czynności. Swoimi wypowiedziami właściciele Optimy przyznają, że nie nadają się do zadania, którego się podjęłi, a nasi "włodarze" podpisali z nimi umowę z zapisami umożliwiającymi występowanie z takimi dziwnymi żądaniami. Z ciekawością zobaczyłbym treść obowiązującej umowy z tą firmą na stronie internetowej UG. RG