Kandydaci do rady naszego powiatu.

Okręg 1

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DALSZY ROZWÓJ

 1. Małgorzata Marianna Kuliś
 2. Stanisław Wójtowicz
 3. Łukasz Balczun
 4. Edyta Mieczysława Płatosz
 5. Marzena Zarzecka
 6. Konrad Brzoskowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 1. Bogdan Michnicz
 2. Adam Bernatowicz
 3. Lucyna Krystyna Goik
 4. Lucyna Olszewska
 5. Lech Faltyn

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

 1. Alicja Anna Iwaniuk
 2. Maciej Witczak
 3. Teresa Aftyka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GOŁDAP

 1. Jaromir Andrzej Krajewski
 2. Olga Kapuśniak
 3. Beata Nazarowicz-Metlerska
 4. Karol Szablak
 5. Paweł Werchowicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ

 1. Sylwia Werbel
 2. Andrzej Józef Kisielewski
 3. Wioletta Bornejko
 4. Przemysław Bazydło

Okręg 2

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DALSZY ROZWÓJ

 1. Jacek Rakowski
 2. Beata Jaworowska
 3. Marcin Białous
 4. Małgorzata Pińczak
 5. Jerzy Daniłowicz
 6. Emilia Wójtowicz
 7. Jan Janusz Ratomski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 1. Grażyna Barbara Senda
 2. Dariusz Rogala
 3. Grzegorz Wądołowski
 4. Ryszard Leszczyński
 5. Mariusz Jacek Wilczyński
 6. Jan Piątkowski
 7. Irena Nowak
 8. Sylwia Katarzyna Ołów
 9. Emilia Łabanowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GOŁDAP

 1. Piotr Wasilewski
 2. Emilia Wołyniec
 3. Leszek Retel
 4. Anna Anetta Kozioł
 5. Marian Tadeusz Podziewski
 6. Halina Wojtanis
 7. Jacek Bogdan
 8. Agnieszka Urszula Urynowicz
 9. Anetta Ewa Leszczyńska

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

 1. Piotr Rant
 2. Andrzej Nierwiński
 3. Małgorzata Lenarczyk
 4. Halina Jasińska
 5. Wioletta Tomaszewska-Walc
 6. Leszek Zajkowski
 7. Joanna Poremba
 8. Jarosław Majstrowicz
 9. Mirosław Słapik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GOŁDAP

 1. Marzanna Marianna Wardziejewska
 2. Zbigniew Andrzej Cherek
 3. Krzysztof Giedrojć
 4. Grzegorz Jabłoński
 5. Marek Kuskowski
 6. Kornelia Maria Oczkowska
 7. Krystyna Wanda Ołowniuk
 8. Stefan Adam Piech
 9. Mirosława Równa

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ

 1. Wacław Grenda
 2. Sylwia Izabela Ostrowska
 3. Jarosław Podziewski
 4. Iza Kowalik
 5. Mariusz Strecha
 6. Anna Sobolewska
 7. Adam Bruś
 8. Natalia Popławska
 9. Mariusz Trzasko

Okręg 3

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DALSZY ROZWÓJ

 1. Krzysztof Szocik
 2. Beata Motusiewicz
 3. Józef Banaszek
 4. Karol Szymczak
 5. Sylwia Gulczyńska
 6. Marianna Andrzejaczek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 1. Andrzej Jan Osiński
 2. Dorota Kowalska
 3. Robert Michałowski
 4. Iwona Ewa Choroszko
 5. Grażyna Zadykowicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GOŁDAP

 1. Anna Falińska
 2. Józef Dominiuk
 3. Emilia Jankowska
 4. Kamil Łukasz Kaczan
 5. Mariusz Gliński
 6. Teresa Michalina Brzozowska

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

 1. Mariola Zamojska
 2. Waldemar Liszewski
 3. Teresa Żyżyk
 4. Jakub Stefan Łukjaniuk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GOŁDAP

 1. Andrzej Ciołek
 2. Marta Andruczyk
 3. Martyna Borkowska
 4. Dorota Delegacz
 5. Rafał Górski
 6. Marian Skiba

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ

 1. Jarosław Wiktor Dzienis
 2. Krystyna Sadowska
 3. Mariusz Kowalczuk
 4. Anna Perżyło
 5. Robert Matusiewicz
 6. Małgorzata Trzasko

Komentarze

Kandydatura

Dochodzą do mnie komentarze że komitet Dalszy Rozwój jest z innym komitetem w cichej koalicji. Chciałbym to zdementować. Komitet Dalszy Rozwój tworzą osoby niezależne. Bez zaplecza dużej partii politycznej. Tworzą go mieszkańcy gminy Gołdap, Dubeninki, Banie Mazurskie. Ja jako kandydat startując w wyborach do Rady Powiatu chce walczyć o wpływy dla naszej małej ojczyzny a nie interesuje mnie kariera. Zresztą ci co mnie dobrze znają wiedzą że mnie nie da się kupić za przysłowiowe srebrniki. Mam 2 ręce i głowę na karku i se daje radę. Pracowałem w Starostwie Powiatowym w Gołdapi ale nie widziałem dalszej współpracy więc zmieniłem pracę... Liczy się tylko rozwój Gminy Dubeninki która jest zawsze pomijana. Wróć pseudo droga do Maciejowięt która ma wyglądać tylko do 21 października.... A mój tatuaż na lewej ręce dużo mówi. Wasz kandydat do Rady Powiatu z Niezależnego KWW DALSZY ROZWÓJ ŁUKASZ BALCZUN. Pozdrawiam.

głos

Miał Pan mój głos pewny, ale teraz jestem w kropce...nie znam Pana tatuażu...Panie Łukaszu, po co takie bajdoły pisać? Jest w tym jakaś megalomania, zupełnie zbędna dla wyborcy! Proszę rozjaśnić co tam z tą drogą do Maciejowięt...a potem po wyborach co, zwiną jak chodnik?

odpowiedz

Nigdy się nie wstydziłem że jestem z Dubeninek wręcz przeciwnie zawsze uważałem że mieszkam w mięknej gminie aż do tego stopnia że zrobiłem sobie tatuaż mapy Naszej gminy z napisem " nie zapomnij skąd tutaj przybyłem". A jeżeli chodzi o inwestycję drogową do Maciejowięt to jest zrobiona na chwile ale i tak ma wyboje i wertepy. Aby wykonać drogę należy najpierw wykonać podbudowę (powiedzmy taką warstwę nośną) pod koronę drogi (wiem o czym mówię bo jestem m.in. inżynierem budownictwa) . Władze powiatu jeżdżą po gminach w mówią jaka to wspaniała inwestycja a ja i moi koledzy inżynierowie się z tego śmieją, co prawda jest lepiej niż było (choć uważam że Stańczyki to wizytówka powiatu i tam groga powinna być jak należy. A odwiedzają Niemcy i inni Polacy nasz wspaniały zabytek. Tak samo należy pomyśleć koniecznie o współpracy z Powiatem Suwalskim nad drogą Linowo - Przerośl. Powiat Gołdapski to nie tylko Gołdap. To Banie Mazurskie - Dubeninki - Gołdap ( jak dobrze funkcjonujący organizm muszą grać wszystkie elementy układu)

Dzięki

Dzięki za rozjaśnienie...nie jestem inżynierem drogowym, a magistrem w innej dziedzinie. Na mój siódmy zmysł trochę jest Pan zbyt krytyczny wobec tych, którzy cokolwiek podejmują...Nie bronię tych władz, bo rzeczywiście każdy wir wiatru wywołuje splendor i złoty deszcz nad ich głowami, którzy sami wywołują. Dobrze, gdy się Pan dostanie do Rady Powiatu - zobaczmy jak Pan się przebije ze swoimi pomysłami i skąd weźmie Pan kasę na realizację. Właśnie dlatego trzymam za Pana kciuki!

Ciężko będzie

Wiem że bedzie ciezko ponieważ rozdział mandatów jest jaki jest.... Ale chcę żeby głos gminy Dubeninki byl slyszany na Krótkiej 1.

Fb

Zapraszam na moja stronę na facebooku. Tam wiele mówię i wyjaśniam. Łukasz Balczun

Dziś poruszę ważny temat.

Dziś poruszę ważny temat. Ludzie mnie pytają jak to jest z tymi radnymi powiatowymi w Naszym okręgu wyborczym. Otóż okręg numer 1 tworzą mieszkańcy gminy Dubeninki oraz Banie Mazurskie. Z okręgu do rady powiatu dostanie się 4 radnych. Należy podkreślić że nie ma rozdziału że Dubeninki będą miały 2 radnych i Banie Mazurskie 2. Dlatego ważna sprawą jest by iść i oddać swój głos na rzeczowych ludzi którzy będą walczyć także o Nasze sprawy. Uważam że powiat gołdapski zostawia wiele do życzenia jeżeli chodzi o Naszą gminę (a mamy co prawda tylko albo aż dwoje radnych powiatowych). Dlatego namawiam do świadomego stawiania krzyżyka w niedzielę. Moja praca w Starostwie Powiatowym ale i teraz po za dała bardzo duży obraz na sprawy powiatu. Tym bardziej że znam je od środka ale i z drugiej strony patrząc z boku widzi się wiele spraw z innej perspektywy nie widząc tego od środka. Pozdrawiam mieszkańców Gminy Dubeninki ale i Bań Mazurskich z którymi współpracowałem a nawet dane mi było mieszkać będąc w szkole średniej.

Jednym z punktów programu KWW

Jednym z punktów programu KWW Dalszy Rozwój jest równość powiatu wobec trzech gmin. Powiat Gołdapski to "organizm" który tworzą 3 "organy". Bez którejś z 3 gmin nie ma powiatu. Dlatego dążymy do równości. Wiadomo gmina Gołdap (miasto + gmina) ma największą liczbę radnych powiatowych i ona ma głównie głos. KWW Dalszy Rozwój dąży do patrzenia szerokim choryzontem i dalekosiężne... Bez Dubeninki i Bań nie ma powiatu w Gołdapi.... Jako radny zamierzam głośno mówić o znaczeniu " mniejszych".... Pozdrawiam

Problem dróg powiatowych jest

Problem dróg powiatowych jest mu znany nie tylko jako mieszkańcowi ale i jako pracownikowi terenowemu gołdapskich wodociągów. Staram się obiekty terenowe objeździć raz na 2 tygodnie a do tych obiektow głównie prowadzą drogi powiatowe. W nadchodzacej kadencji planuje (jezeli Państwo mnie wybiorą) walczyć od drogi. A zapowiadana perspektywa finansowa przez rząd patrzy optymistycznie w stronę dróg lokalnych.

"2 słowa" o sobie

Niby wszyscy mnie znają ale postanowiłem napisać kilka słów o sobie jako kandydat do Rady Powiatu. Bardzo dużo pisze na swojej stronie na Facebooku ale nie każdy musi posiadać profil więc za wzorem Pani Sabiny umieszczam tu na stronie kilka zdań. Urodziłemsię 10 stycznia 1989 roku. Czyli w roku pierwszych częściowo wolnych wyborów w Naszej Ojczyźnie. Do 11 roku życia mieszkałem w blokach na osiedlu w Dubeninkach, nastepnie przeprowadziłem się na ulicę Henryka Mereckiego (dzisiejsza Dębowa). Ukończyłem Szkołę Podstwawową i Gimnazjum w Dubeninkach. Z uwagi że Powiat Gołdapski nie dał mi perspektyw na dalszą naukę wyjechałem uczyć się do Suwałk. Tam ukończyłem Technikum Budowlane przy Zespole Szkół Technicznych. Po maturze rozpocząłem staż w Wydziale Promocji i Rozwoju w gołdapskim Starostwie Powiatowym. Moją pierwszą bezpośrednią szefową była Wiola Anuszkiewicz (dzisiejszą kandydatkę na Burmistrza Gołdapi) Z uwagi że się sprawdziłem Starostowie Pan Jarosław Podziewski i Bogdan Chomyn zaproponowali mi pracę. I tak po przebyciu całej ścieżki urzędniczej byłem Podinspektorem w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska odpowiedzialnym za połowę budownictwa na terenie Powiatu Gołdapskiego. Jednocześnie studiowałem budownictwo. Chęć zdobywania nowych umiejętności i wyzwań pokierowała mnie do zmiany pracy i tu wyciągnął do mnie ręke Prezes PWiK w Gołdapi Pan Zbyszek Cherek i zostałem Mistrzem Ujęć Wody (zastępca Kierownika Ujęć Wody) gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Praca pokierowała mnie do rozpoczęcia dalszej nauki na Politechnice Białostockiej na kierunku Inżynieria Środowiska w specjalności sieci i systemy wodociągowe.
Od 13 roku życia jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubeninkach, do czego zachęcił mnie były Naczelnik Pan Czesław Karwel. Dziś po przebyciu całej ścieżki i odbyciu wszystkich kursów jestem Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubeninkach, jestem członkiem Zarządu Powiatowego OSP z terenu Powiatu Gołdapskiego oraz członkiem zarządu Związku Województwa Warmińsko - Mazurskiego OSP z ramienia Powiatu Gołdapskiego.
Tam gdzie jestem zawsze z dumą mówię skąd jestem i gdzie jest moja mała ojczyzna - Gmina Dubeninki.
Decyzja o kandydowaniu do rady do powiatu nie zapadła w tym roku. Lecz w 2009 roku gdy pracując w PiR w starostwie. Gdy nasi przedstawiciele zapytani czy coś wnoszą do obrad jako Dubeninki zamilkli i później mieli pretensję że zostali zapytani(nie będe wymieniał z nazwiska). Powiedziałem wtedy że kiedyś wystartuję żeby głos Dubeninek był słyszany na Krótkiej 1. Jeżeli chodzi o moje hobby to budownictwo oraz szeroko rozumiana technika.

Myślę że jestem dobrym kandydatem żeby reprezentować Naszą gminę w powiecie.

Dziękuje za wszystko

Z uwagi że dziś kończy się kampania wyborcza (wreszcie). Chciałem podziękować za mile słowa za słowa krytyki przedewszystkim. Dziekuje. Myślę że jako byly urzędnik i teraz jako pracownik spółki samorządowej dobrze bym reprezentowal mieszkańców Gminy Dubeninki w Radzie Powiatu. Kontrkandydatom gratuluje i życzę powodzenia. Prosze o postawienie krzyżyka lista nr 15 pozycja nr 3 Łukasz Balczun Wasz kandydat do Rady Powiatu