II Sesja Rady Gminy on line

Pod poniższym linku możemy śledzić poczynania naszych radnych. Jakość obrazu fatalna, nagłośnienie j. w., ale można pojąć o co chodzi. 

https://www.youtube.com/channel/UCdxVOjUh_n9yB2Yz0h2To6g/live

Burzliwa dyskusja nt nowych stawek odbioru odpadów. Nikt nie pyta o koszty działalności naszej sortowni odpadów (Gmina Dubeninki ma tam swój wkład w wysokości 2 milionów PLN - 1 mln gotówki i 1 mln kredytu zaciągniętego w naszym imieniu). Pomimo upływu wielu lat działalności w/w sortowni koszty na bramie nie spadają, a przecież spłacamy kredyty i powinniśmy uzyskiwać jakieś zyski ze sprzedaży odzyskanych surowców wtórnych.

Nowe taryfy zaklepane! Tylko jeden głos sprzeciwu.

Po raz pierwszy oglądam przebieg sesji z pozycji ekranu komputera i jestem niemile zaskoczony tragicznym poziomem transmisji. Obraz i dźwięk masakra. Nie wiem od czego to zależy, ale na pewno jeden mikrofon to za mało, nie wiem jaka jest jakość nagrywania obrazu przez kamerę, dlaczego nie można przybliżyć ekranu z wynikami głosowania tak aby można było coś przeczytać? Może nasz informatyk pan Paweł Furtan mógłby się w tej materii wypowiedzieć.

Przebieg sesji ogląda maksymalnie około 10 osób. Sukces? Porażka? RG

Komentarze

Transmisja pod względem

Transmisja pod względem jakości to totalna porażka, szczególnie wizja, średniej jakości telefon robi to lepiej. Zobaczymy co nasze władze z tym zrobią.AP

"Rewolucja śmieciowa" odłożona do 2020 roku!

Rząd, rzutem na taśmę, ogłosił przesunięcie o rok wejścia w życie przepisów o segregacji naszych odpadów. W związku z tym nasuwają się następujące pytania: 

  • czy nowe, wysokie i zatwierdzone przez radnych, stawki za odbiór odpadów komunalnych skalkulowane na podstawie rozstrzygniętego przetargu, który zakładał pełną segregację odpadów, będą obowiązywać w 2019 roku? (ustawa tego nie zabrania)
  • czy zostanie ogłoszony nowy przetarg ze zmienionymi warunkami odbioru odpadów komunalnych?

Może któryś z radnych wliczając przewodniczącego udzieli odpowiedzi na w/w pytania?

Zapraszamy też przedstawiciela Urzędu Gminy do zabrania głosu w tej sprawie. Na naszej stronie lub na stronie UG.

RG

 

Podwyżka cen śmieci

Podwyżka cen śmieci nie wiąże się z rewolucją śmieciową, ma swoje uzasadnienie w znacznym wzroście kosztów odbioru odpadów od mieszkańców. Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma. Koszt odbioru w 2016 r. wynosił 189 600,00 zł, w 2017 r. i 2018 r. - 194 400,00 zł. W 2019 r. koszt odbioru odpadów wyniesie 294 680, 76 zł. Praktycznie nie zmieniał się koszt zagospodarowania i wynosił około 115 000, 00 zł. Takie informacje znajdują się w uzasadnieniu uchwały.