Fake news! Nieprawdziwe wiadomości! Prima aprilis!

Szanowni czytelnicy naszej strony,

informujemy, że wiadomości o zbiegłym żubrze jak i o złożeniu życzeń wielkanocnym, przez wójta i przewodniczącego Rady, wszystkim mieszkańcom naszej gminy były z gatunku fake news czyli po prostu nieprawdziwe. Ta dotycząca alokacji żubrów w puszczy prawdopodobnie sprawdzi się w tym roku, natomiast druga jest jak najbardziej prawdziwa. Smutne. Redakcja

Komentarze

Życzenia wójta i

Życzenia wójta i przewodniczącego skierowane do mieszkańców przyznam szczerze, że bardzo mnie zdziwiły. Myślałem, że po rekolekcjach nastąpiła wielka przemiana w psychice Tych Panów lub rozpoczęcie kampanii wyborczej. Szkoda. Społeczeństwo byłoby na pewno zadowolone, że nasze władze zachowaniem nie odbiegają od powszechnie przyjętych już standardów. Pozdrawiam i do przyszłych świąt - może coś się zmieni.

Te standardy to już znamy,

Te standardy to już znamy, znamy "wielkoduszność", wielkopańskość i maniery władzy. Nic już nas nie jest w stanie zdumieć ani zadziwić. Milczkiem, milczkiem i już piąta czy szósta "kadencyjka" się szykuje...przez zasiedzenie... Nikt i nic nie jest w stanie od korytka odprawić. Podatki nadal się umarza, drogi nadal się odśnieża, żółte kamizelki też nadal do dyspozycji, tu na staż, tam zapomoga i tak to się kręci. Już jest molo w roku wyborczym nad jeziorem w Kiepojciach...po ilu kadencjach?...
A jakieś tam życzenia dla ludu? Szampan na Nowy Rok? Po co takie zbytki? Jeszcze w główkach temu ludkowi by się poprzewracało! Ludek i tak wybierze!

Czy coś się zmieni? Po to

Czy coś się zmieni? Po to będą wybory- ze swojej strony będziemy chcieli przedstawić jak największą liczbę kandydatów na radnych ale  głównie ludzi młodych, z cywilizowanym i świeżym spojrzeniem na sprawy gminy i jej mieszkańców, w jak największym stopniu niezależnych  poglądowo. Starsi mogą doradzać ale młodość jest niezastąpiona. Do tego  dołączymy konkretny pomysł  na naszą gminę.  Pozdrawiam AP

Myślę, że wszystkie te cechy

Myślę, że wszystkie te cechy o których Pan pisze są bardzo ważne. Oczywiście, niemal bez końca można wymieniać kolejne, które przydają się zarówno w życiu jak i podczas pełnienia różnorodnych funkcji czy zajmowania określonych stanowisk. Lecz według mnie takie zalety nie koniecznie muszą się kojarzyć z ilością przeżytych wiosen. Jedną z podstawowych cech jest tzw. doświadczenie życiowe, którego młodzieży niestety brakuje. Poza tym, trudno byłoby jednoznacznie zdefiniować określenie "człowiek młody". Myślę, że optymalne kryterium to mądrość szeroko pojęta oraz otwartość na argumenty i pomysły innych osób niezależnie od wieku.
Pozdrawiam

Powiedzmy młodych w sile

Powiedzmy młodych w sile wieku, młodzież ma co innego w głowie, nie marnujmy im tego świetnego czasu.AP

 

Trochę to dziwne takie

Trochę to dziwne takie stawianie sprawy, że młodość jest jedynym kryterium do sukcesu. To nie młodość jest gwarancją działania, a pomysł, konsekwencja, sposób bycia, zrozumienie, otwartość, empatia, zdolność do współpracy. Do pomysłu, potem zadania trzeba znaleźć szeroką grupę wsparcia, przekonanie najlepiej wszystkich do idei powziętego przedsięwzięcia, a przynajmniej wielu lub jak najwięcej. Apropos młodości...to chyba w tej radzie też jest ich niemało.

Jeszcze o niezależnych

Jeszcze o niezależnych poglądowo...a co to jest? Czy to znaczy, że ktoś ma nie mieć poglądów, przekonań? To też będzie jakiś dziwoląg. Każdy normalny człowiek, a zwłaszcza taki, który wchodzi do polityki...ma jakieś poglądy, sprecyzowany lub choćby kierunkowy osąd, spojrzenie, ogólne pojęcie o życiu... a ten, który ich nie ma - to jest ktoś niestabilny i lepiej niech zawraca ludziom głowy. Kto nie ma poglądów, to nie ma koncepcji, sprecyzowanego spojrzenia na problemy, jak chorągiewka na wietrze. Niezależny poglądowo...ktoś od Was - musi mieć poglądy odpowiadające Wam, bo inaczej ich nie będziecie promować! Bo co by było? Wy ich wystawicie, a oni jak dotąd już wielu przejdą do ekipy czy obozu wójta...Byli tacy, co w kampanii chcieli ograniczać wójtowe uposażenie, a po wyborach na pierwszej sesji występowali o podwyżkę dla miłościwie panującego, bo biedak ma za mało...Czyli co? Też oni byli niezależni poglądowo?!

Młodość ma swoje niewątpliwe

Młodość ma swoje niewątpliwe zalety ale to nie jedyny warunek. Niezależne poglądy  - ( w/g mnie ) takie np. które nie mają nalotu jakiejkolwiek   wdzięczności, komukolwiek, za cokolwiek. Oczywiście kandydaci  powinniśmy nadawać na tej samej lub podobnej fali. Czy jest gwarancja,  że nie trafimy ( a trafiliśmy) na kreta lub chorągiewkę - nie.  Czy w cudowny sposób wynajdziemy cudownych radnych i w cudowny sposób sprawimy, że rada będzie miejscem autentycznej rozmowy i dialogu o sprawach naszych - nic nie dzieje się od razu ale taką drogę możemy powoli przejść,   jak widać w byłych radach  i  obecnej radzie ludzie nie potrafią rozmawiać czy dyskutować ( to jednak jest sztuka). Nikt z obecnych wójtowych radnych nie używa mowy argumentów, dialogu, jest masa agresji, podkładania się za coś co dostał  w zamian za kandydowanie. Nie mam nic przeciwko poglądom wspierających obecnego wójta ale niech to będzie zbieżne merytorycznie ale niestety osoby te nie używają żadnych argumentów bo ich nie mają (jawnych). Co do kandydatów  - musimy przyjąć pewne ramy ale też wiem, że w niektórych okręgach będzie problem w ogóle z kandydatami do rady z jakiej opcji by nie był. Wiesz ilu obecnych radnych nie spełni warunku funkcjonowania w nowej radzie? Wielu - ze względu na obsługę tabletów, posiadanie internetu, głosowanie na przyciskach. Wielu obawia się imiennego głosowania, zabrania głosu przy transmisji online. Może to kogoś dziwić ale tak niestety jest, w xxi wieku! Mam nadzieję, że  znajdziemy osoby, które empatię, sympatię, kulturę czy asertywność zastosują, wniosą do miejsca decydowania o naszych sprawach. AP

 

To już powstał jakiś klub,

To już powstał jakiś klub, jakieś nowe ugrupowanie, czy choćby grupa założycielska? Jest jakaś koncepcja na zmiany?

Mamy swój klub radnych co

Mamy swój klub radnych co jest bazą do dalszej drogi. Oczywiście ameryki nie odkryję, jak stwierdzę, że napędem tego klubu jest kolega RG i ja czyli AP.  A  że kolega RG dużo podróżuje ...To o czym piszemy,mówimy, to , że w ogóle mówimy  powoduje , iż można  mieć na razie  wstępny obraz naszego pomysłu na  naszą gminę, działania w sferze publicznej. Nauczeni przykładem poprzednich wyborów, gdzie osoba ściśle lub bardzo ściśle związana z naszą tutejszą władzą, doprowadziła w sposób podły, niszowy do tego , że przyklejeni do obcego komitetu wyborczego, mogliśmy zgłosić tylko  7 kandydatów na radnych ( 8 daje prawo do wystawienia kandydata na wójta), będziemy chcieli założyć swój komitet wyborczy i działać. Patrząc na wiele wyrazów sympatii  i wsparcia, przedstawiając konkretny program wyborczy mamy nadzieję, że może po raz pierwszy mieszkańcy będą mieli faktycznie wybór i osób i programu. Swoją drogą zagadką pozostaje to czy obecny wójt, po 20 kilku latach urzędowania przedstawi w końcu swój program wyborczy (nie wątpię , że będzie kandydował)?

Szanowny Panie redaktorze!

Szanowny Panie redaktorze! Nie wiedziałem jak rozumieć " młodzi w sile wieku". Teraz zrozumiałem. Po wskazaniu siebie i Pana R.G. jako założycieli komitetu będziecie szukali do jego składu podobnych do siebie. To tak nieco z humorem. A tak po przyjacielsku to troszkę wkopał się Pan poruszając temat wieku. Co do pomysłu odnoście programu i całej otoczki to popieram. Myślę, że jest to bardzo dobry kierunek. Pozdrawiam

Ciekawe jak to teraz będzie,

Ciekawe jak to teraz będzie, gdy obniżą uposażenie wójtom, burmistrzom, starostom i do jakiego poziomu...może zabraknąć chętnych na stołek???...
Popieram pomysł!

Rozliczyć...

Nie przedstawi, chyba że wyborcy wymuszą. Dlaczego on nic nie musi? Ani plakatu, a ni ulotki, ani spotkania, ani jakiejkolwiek zachęty, ani obietnic i programu, ani wyliczenia sukcesów. Trzeba koniecznie nagłaśniać i prowadzić zdecydowaną kampanię. A może tak rozliczenie za 20 (?) letnie rządy? Może tak podsumować tę 1/3 życia? Co z tego wyjdzie poza osobistym i rodzinnym sukcesem?...Spróbujcie.

Co dalej w temacie .....

Panie Redaktorze - Radny, wracając do tematu poruszonego wcześniej - wybory wyborami ale niech Pan napisze czy może coś już wiadomo kiedy pracownicy Urzędu Gminy zrobią porządek po swoich "pracach " w okolicach szkoły ?. Bałagan jest taki, jaki był przez ostatni rok. Czy wie Pan kto to wszystko nadzoruje ? Czy jest w tej gminie jakiś gospodarz który wie jak to wszystko powinno wyglądać?

    Pytanie w tej sprawie

    Pytanie w tej sprawie zostało wysłane, co do gospodarza - jest gospodarz i  ,,gospodarz".   Pozdrawiam AP

Wspomnienie

À propos gospodarza. Nie wiem czy czytelniczy portalu pamiętają batalię "wiatrakową" w naszej gminie jak władze samorządowe na czele z obecnie nam panującym zachwalały korzyści i potrzebę stawiania na naszym terenie farm wiatrowych. Myślę, że dla zwolenników i przeciwników owczesnego przedsięwzięcia ciekawym jest niniejszy artykuł https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/panstwowa-spolka-chce...
Miłej lektury.