Droga wojewódzka 651 - ciąg dalszy

       

               Przedstawiam tekst petycji w sprawie dw 651 adresowany  do marszałka naszego województwa.  Nie  można oczekiwać po niej cudów ( w świetle odpowiedzi na na interpelację p. Słomy ) ale będzie to sygnał, że jednak przyglądamy się sprawie i nie jest nam obojętne co u nas się dzieje. jest to także wsparcie radnych wojewódzkich w ich działaniach.  Petycja jest dostępna do podpisania w naszej gminie, w naszych sklepach - zachęcam do składania podpisów. AP

 

 

 

Mieszkańcy Gminy Dubeninki                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Dubeninki 18.11.2019 r  

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Pan  Gustaw Marek Brzezin

                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

                                                                                

 

 

 

                                                                              

 

                                                                                                                                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                                                                                            Szanowny Panie Marszałku

 

 

 

              W ostatnich dniach dotarły do nas niepokojące informacje, iż podjęto decyzję o przerwaniu prac związanych z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 651 ( województwo podlaskie- Żytkiejmy- Dubeninki- Gołdap). W związku z powyższym składamy na Pańskie ręce petycję w której żądamy, wnosimy i prosimy o spowodowanie:

- kontynuacji prac związanych z modernizacją drogi wojewódzkiej numer 651 w tym

- wykonywanie realnych prac z kierunku –województwo podlaskie – Żytkiejmy - Dubeninki-granica miasta Gołdap;

- wyjaśnienie mieszkańcom naszej gminy kto wnioskował o wycofanie wspomnianej drogi z bieżących planów i jakie argumenty leżały u podstaw tej decyzji?

- jakie są plany co do dalszych losów modernizacji  w/w drogi?

             Panie Marszałku, z wielkim zaskoczeniem i  rozczarowaniem przyjęliśmy  wiadomość o wstrzymaniu prac i czynności związanych z modernizacją wspomnianej drogi. Dano mieszkańcom naszej gminy nadzieję na polepszenie warunków funkcjonowania i szybko ją zabrano. Nie oczekujemy od naszego państwa stworzenia w naszej gminie miejsc czy zakładów pracy aby żyło się lepiej i dostatniej, jesteśmy realistami – tak się nie stanie. Oczekujemy  na początku XXI wieku tylko jednej porządnej drogi, która przebiega przez całą gminę i jest w niej najważniejsza. Jest to droga ostatnia do modernizacji w przebiegu dróg przygranicznych z kierunku od miasta  Kętrzyn. Ma ona także niebagatelne znaczenie w ruchu międzynarodowym pomiędzy Rosją, krajami nadbałtyckimi, głębia kraju. Przerwanie dalszych prac niesie także za sobą konsekwencje finansowe z powodu wydłużenia cyklu inwestycyjnego, nie widzimy powodu dlaczego w tym wypadku miałoby być inaczej. Drogą tą do naszej gminy przyjeżdżają  liczne rzesze turystów, mieszkańcy naszej gminy uczą się z tego korzystać. Brak solidnej drogi nie będzie temu służyć. Ważną sprawą jest to, że w wielu fragmentach  droga ta jest po prostu niebezpieczna w użytkowaniu.

                                      Panie Marszałku, gmina Dubeninki to też Polska, bardzo ładna, rzadko jest odwiedzana przez osoby publiczne wyższego szczebla. Serdecznie zapraszamy Pana do odwiedzenia naszych stron. Może wzajemne wysłuchanie spowoduje zrozumienie każdej decyzji jaka by ona nie była.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Z wyrazami szacunku

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Mieszkańcy gminy Dubeninki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otrzymują:

 

Biuro Senatorskie Senator Małgorzata Kopiczko w Ełku

 

 

 

Komentarze

Pod choinkę otrzymałem

Pod choinkę otrzymałem przesyłkę w postaci zwrotu petycji adresowanej do biura senatorskiego senator Małgorzaty
Kopiczko. Sprawdzałem adresy biura, kontakty i innego nie znalazłem. Zwrot był opisany ,, zamknięte mieszkanie".
Wysłałem ponownie jako zwykły list, zobaczymy.