,,Dopalacze"


Wczoraj olsztyński Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o handel dopalaczami.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w miniony czwartek skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 20-letniego Piotra Wojciecha K. oraz 22-letniego Piotra M.

Obaj mężczyźni są podejrzani o to, że w okresie od 21 sierpnia do  14 listopada 2017 r., będąc sprzedawcami w sklepie przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie, pod postacią zafałszowanych produktów przeznaczonych do dioram modelarskich, wprowadzili do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje psychoaktywne w postaci dopalaczy. Według ustaleń prokuratury, podejrzani takim działaniem sprowadzili niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób, przy czym uczynili sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu.

- Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał wnioski prokuratora za w pełni uzasadnione i w dniu 17 listopada postanowił zastosować wobec Piotra Wojciecha K. oraz Piotra M. tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W ocenie Sądu jest to uzasadnione potrzebą zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania w tej sprawie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy w postaci m.in. zeznań pokrzywdzonych i świadków, a także opinii biegłego z zakresu modelarstwa oraz opinii biegłego z zakresu fizykochemii wskazują na duże prawdopodobieństwo, że obaj podejrzani popełnili zarzucane im przestępstwo. Sąd rozstrzygając wnioski prokuratora wziął również pod uwagę uzasadnioną obawę matactwa oraz grożącą obu podejrzanym surową karę - informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Na decyzję Sądu o zastosowaniu tymczasowego aresztowania służy obu podejrzanym zażalenie.

 

 

 

 

Autor: Express.olsztyn.pl

Komentarze